Ścinka drzew i karczowanie działek - Kraków i okolice

Nasza firma swoim zakresem działania obejmuje Kraków oraz okolice miasta. 

Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej ścince drzew oraz karczowaniu działek, nawet tych o najtrudniejszej powierzchni.

Najczęściej nasi klienci proszą nas o zaprowadzenie porządku na nowo zakupionych działkach budowlanych, często sprzedawanych kolejnym nabywcom w dość kiepskim stanie wizualnym.
Często konieczna jest niestety ścinka drzew, które zagrażają bezpośrednio bezpieczeństwu nie tylko nieruchomości, ale i przebywających w niej ludzi. Co najważniejsze - wszystkie drzewa jakie usuwamy, usuwamy zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami polskiego prawa. Do naszych zadań należy także karczowanie działek.


Równie często zostajemy poproszeni o pomoc w uporządkowaniu średnich lub dużych ogrodów, gdy ich właściciele nie mają pomysłu na ich organizację. 

Często nasi klienci chcą jeszcze sobie gdzieś wygospodarować wolną grządkę czy rabatkę, niestety, roślin jest na tyle dużo, że nigdzie już nie ma miejsca. Wówczas z pomocą przychodzą pracownicy naszej firmy. Jeśli zachodzi taka potrzeba, aby zrobić więcej miejsca karczujemy pewne skrawki terenu lub podejmujemy się wycinki starych i nieużytecznych drzew.


Wycinanie a karczowanie

Te pojęcia nadzwyczaj często są ze sobą mylone. Największa różnica pomiędzy tymi dwiema czynnościami dotyczy przede wszystkim układu korzeniowego. Wycinanie to pozbywanie się jedynie tej części roślin, znajdującej się tuż nad ziemią. Natomiast w przypadku karczowania usuwany jest cały system korzeniowy takiej rośliny. Ta druga czynność zdecydowanie lepiej przygotuje Państwa działkę do dowolnego zagospodarowania.


Jakie są najczęstsze sytuacje w jakich proszeni jesteśmy o wycinkę i wykarczowanie terenu? Oto niektóre z nich, pojawiające się zdecydowanie najczęściej:

  • potrzeba stworzenia znacznie większej nich dotychczas ilości miejsca jakie można przeznaczyć pod uprawę innych gatunków roślin;
  • karczowanie często potrzebne jest w przypadku terenów zmieniających rodzaj swojego zagospodarowania;
  • klienci potrzebują pomocy w sytuacji, gdy drzewa rosnące na ich działce zbyt mocno się rozrosły, przez co znacząco utrudniają korzystanie z działki oraz są niebezpieczne dla jej użytkowników lub znajdujących się w pobliżu budynków;
  • nasza pomoc jest przydatna, gdy na działce znajdują się już bardzo stare krzewy oraz drzewa, których opłacalny poziom eksploatacji przeminął już dawno temu (chodzi to o sytuacje, w której drzewa i krzewy wydają mało owoców, o niezwykle niskiej jakości).